Cybersec

Magellan Aviation Services

Cybersec

Ochrana obsahu před kybernetickými hrozbami

Magellan Eago systems cybersecurity
O klientovi

Společnost Magellan Aviation Services Inc., založená v roce 2008, je specialistou, který poskytuje produkty a služby leteckým společnostem, školicím organizacím a výrobcům letadel. Od roku 2008 je významným tréninkovým partnerem ATR. Prostřednictvím týmu pilotů a instruktorů údržby je přítomna po celém světě a poskytuje aerolinkám špičkové školicí služby. Od roku 2011 staví pevné základní letecké simulátory na Airbusu A320. Od roku 2014 poskytuje pilotům přípravu na výběr aerolinek, screening, opakovací výcviky, kurzy na leteckém simulátoru.

Situace předtím

Společnost spoléhala na konzervativní zabezpečení svých systémů a dat. S rozvojem kybernetického pirátství a značným objemem unikátního a nákladného know how rostla u klienta obava z možného zcizování nebo znehodnocení jeho dat a možná i sytémů jak zvenčí, tak zevnitř.

Výzva

Provést důkladný bezpečnostní audit a vydat doporučení pro bezpečnější systémové a pracovní prostředí.
Po implementaci vytvořit strategii údržby a rozvoje nastaveného standardu bezpečnosti.

Řešení

Řešení pro Magellan Aviation se skládalo ze 4 částí:
1. Analýza IT infrastruktury a všech její kritických sytémů včetně softwarových aplikací a speciálně pak jejich interakcemi s okolím

2. Hloubkový bezpečnostní audit systému a sítě - od zhodnocení systémové bezpečnosti až po osobní bezpečnost

3. Penetrační testy - soustředili jsme se na externí i interní penetrační testy

4. Bezpečnostní report - na základě rozsáhlé analýzy, auditu a výsledků testování jsme sestavili sadu doporučení pro vytvoření bezpečného pracovního prostředí

Alexandre Loukakos
Prezident

"Vědeli jsme, že musíme něco udělat s bezpečností našich systémů, a proto jsme oslovili eago systems. Na základě našich požadavků nejprve provedli bezpečnostní hloubkový audit, včetně testování systémů a sítí. Následně eago pro nás připravilo výsledek analýzy se sadou doporučení, které nám pomohly vytvořit bezpečnější pracovní prostředí."